O nas

Program PIONA stworzony został dla rodziców, dzieci i osób pracujących z dziećmi. Z myślą o tych, dla których temat zdrowego jedzenia jest ważny, czasem kłopotliwy lub wymagający wsparcia. Naszym głównym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych całej rodziny. Wszystkim rodzinom, w których występują trudności związane z jedzeniem, oferujemy konsultacje indywidualne ze specjalistami z zakresu psychologii, dietetyki, logopedii czy fizjoterapii. Więcej szczegółów na temat naszej pracy stacjonarnej znajduje się w zakładce Konsultacje.

W ramach naszych licznych działań dzielimy się wiedzą i doświadczeniem w zakresie zdrowego stylu życia z innymi specjalistami na co dzień pracującymi z dziećmi i ich rodzicami. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest kształtowanie odpowiedniej atmosfery wokół jedzenia już od najmłodszych lat, dlatego towarzyszymy kadrze pedagogicznej w wyzwaniach żywieniowych w przedszkolu i szkole.

Zachęcanie dzieci do częstszego sięgania po warzywa i owoce to prawdziwe wyzwanie? Chętnie je podejmiemy wraz z naszą szaloną ekipą warzywno-owocowych przyjaciół – imprezowym Brokułem, Szpinakiem Mariuszem, Pomidorem - turystą i resztą tego zwariowanego towarzystwa. Dzięki ich niezwykłym przygodom pokochacie świat warzyw i owoców, a na dziecięcych talerzach zrobi się naprawdę kolorowo. Dajcie się ponieść fantazji w niezwykłym świecie naszych bohaterów. Wszak wszyscy wiedzą, że „Warzywa i owoce są super!”.

Kolejnym bohaterem zamieszkującym niezwykły świat PIONY jest przyjazny Szczur Edward, który wraz z grupą przyjaciół bawi i uczy zarówno tych najmłodszych odbiorców, jak i ich rodziców i starsze rodzeństwo. Przecież nikt nie jest za stary na wspólną zabawę w towarzystwie niezdarnego gryzonia i jego wesołych kompanów, prawda? Zachęcamy do odwiedzania naszego kanału edukacyjnego na YouTube – Piona TV.

W naszym sklepie internetowym prowadzimy sprzedaż odzieży oraz innych akcesoriów z bohaterami zamieszkującymi niezwykły świat PIONY – warzyw, owoców i Szczurka Edwarda. Dochód ze sprzedaży naszych produktów przeznaczamy na realizację licznych działań edukacyjnych. Kupując w naszym sklepie wspierasz działalność prowadzonej przez nas Fundacji i pomagasz nam kształtować zdrowe nawyki żywieniowe całej rodziny.

Jak jeszcze można nas wesprzeć? Będziemy bardzo wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą darowiznę. Między innymi dzięki wsparciu darczyńców możemy realizować nasze śmiałe plany i rozwijać liczne działania społeczne, takie jak organizacja darmowych eventów i warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, prowadzenie konsultacji specjalistycznych dla rodzin w ramach bezpłatnych dyżurów i spotkań czy tworzenie treści edukacyjnych o tematyce żywieniowej. Wszystkim tym, którzy dotychczas wsparli nasze działania, dziękujemy z całego serca! Razem możemy zrobić dużo dobrego dla zdrowia rodziny.